Reklama

Ile kosztuje pieczątka dla firmy? Ceny pieczątek firmowych

Pieczątka jest jednym z podstawowych gadżetów używanych każdego dnia przez przedsiębiorców. Służy między innymi do stemplowania rachunków, faktur, wniosków, umów oraz innego rodzaju dokumentów firmowych. Ile trzeba zapłacić za wykonanie pieczątki firmowej?

Czy firma musi posiadać swoją pieczątkę?

Zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na zakup pieczątki. W rzeczywistości jednak jej posiadanie nie jest uregulowane żadnymi przepisami, dlatego firma nie musi jej posiadać. Zamówienie pieczątki jest jednak dobrą decyzją, ponieważ razem z nią można zaoszczędzić dużo czasu, a także budować profesjonalny wizerunek swojego biznesu. Co więcej, wykonanie pieczątki firmowej wcale nie jest związane ze sporym kosztem. Warto zatem zdecydować się na wyrobienie pieczątki. Na jaki wydatek należy się przygotować?

Pieczątki firmowe już od 19 złotych

Najtańsze pieczątki firmowe można zakupić w cenie już od około 19 złotych. To naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje posiadanie tego typu gadżetu. W cenie znajduje się już wykonanie projektu, czyli umieszczenie na pieczątce wskazanych przez klienta napisów, a nawet grafik jak logo firmy. Średnio za pieczątkę firmową wysokiej jakości trzeba zapłacić cenę od około 25 do 35 złotych. Za tyle można otrzymać pieczątkę o większej liczbie linii, czyli można umieścić na niej więcej informacji. Lepsze pieczątki są także łatwiejsze w obsłudze, mniej awaryjne, trwalsze, dlatego posłużą na długi czas nawet wtedy, gdy będą używane codziennie.

Koszty pieczątek firmowych zależne są od wielu czynników:

  • producent
  • konstrukcja
  • liczba linii
  • wielkość płytki stemplarskiej
  • rodzaj tuszu
  • technika wykonania

Przykładowo, więcej trzeba będzie zapłacić za pieczątki renomowanych firm, za nowsze konstrukcje, które cechują się lepszą jakością pracy, dłuższą żywotnością. Także więcej kosztują pieczątki wielokolorowe, które stemplują różnymi kolorami tuszu dla uzyskania dekoracyjnego efektu.

Gdzie zamówić tanią pieczątkę firmową?

Przedsiębiorcom chcącym zamówić pieczątki Gliwice dają możliwość zakupienia tego typu gadżetów w wielu wariantach do wyboru. Są one oferowane zarówno w punktach stacjonarnych, jak i można zamówić je online – bez konieczności wychodzenia z biura czy z domu. Wobec tego pieczątka firmowa jest bardzo pomocnym gadżetem, który sprawdzi się w każdej firmie – niezależnie od jej wielkości oraz branży. Teraz można zakupić ją w wielu wariantach do wyboru, dlatego można łatwo dopasować ją do potrzeb swojej firmy oraz do swojego gustu.