Porady

Porady prawne – w kancelarii, przez telefon i online

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej? W takim przypadku warto zdecydować się na konsultację z prawnikiem – adwokatem albo radcą prawnym. Aktualnie taką pomoc można otrzymać nie tylko bezpośrednio w kancelarii, ale również za pośrednictwem telefonu albo przez internet.

Po poradę prawną warto zwrócić się w sytuacji, gdy pojawiają się wątpliwości, jak zinterpretować dane przepisy. Niezależnie od tego, czy chodzi o spadek, rozwód, podziała majątku czy też o sprawy gospodarcze, dobry prawnik może odpowiedzieć wtedy na każde pytanie związane z konkretną sytuacją.

Porady prawne w kancelarii

Najczęściej w celu uzyskania porady prawnej udajemy się do kancelarii prawnej osobiście. Aktualnie tego typu punkty znajdują się nawet w mniejszych miastach, dlatego większość Polaków nie ma problemów z udaniem się do prawnika.

Aby otrzymać poradę, warto wcześniej umówić się na spotkanie. Dokładne informacje kontaktowe można znaleźć na stronach internetowych kancelarii. Warto zdecydować się na taką, która będzie specjalizowała się w konkretnej dziedzinie prawa, na przykład w prawie rodzinnym i opiekuńczym, w prawie spadkowym czy w dochodzeniu należności.

Osobom chcącym uzyskać porady prawne Gliwice dają możliwość konsultacji z jednymi z najlepszych prawników w regionie. Dostępne są kancelarie radców prawnych oraz kancelarie adwokackie.

Porady prawne przez telefon

Aktualnie po poradę prawną wcale nie trzeba osobiście udawać się do adwokata albo radcy prawnego. Coraz więcej kancelarii pozwala na korzystanie z pomocy na odległość. Teraz, gdy panuje epidemia koronawirusa, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala na zmniejszenie ryzyka zakażenia.

Aby otrzymać poradę prawną przez telefon, należy wcześniej skontaktować się z prawnikiem i przekazać mu informacje dotyczące swojego problemu. Następnie prawnik wykonuje wycenę usługi i przekazuje ją klientowi. Po wpłaceniu pieniędzy na konto można znów zadzwonić do kancelarii, aby otrzymać poradę.

Warto wskazać, że z pomocy prawnej na odległość można także skorzystać bezpłatnie – jest ona kierowana do określonych klientów.

Porady prawne online

Można również skorzystać z porad prawnych przez internet. Jest to wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że pytanie można wtedy przekazać za pośrednictwem internetu wraz z różnymi załącznikami.

Obsługa wygląda w tym przypadku analogicznie do poradnictwa prawnego przez telefon. Należy skontaktować się z kancelarią i przekazać informacje dotyczące sprawy, a następnie opłacić usługę.