Porady

Psycholog prywatnie. Kogo wybrać? Ile kosztuje?

Trudne sytuacje życiowe wymagają wsparcia ze strony specjalistów. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na pomoc psychologa. Kiedy warto się do niego udać? Kogo wybrać? Ile trzeba będzie zapłacić za wizytę?

Kiedy warto udać się do psychologa?

Psycholog jest specjalistą zajmującym się udzielaniem usług psychologicznych, między innymi stawianiem diagnozy psychologicznej, psychoterapią – gdy ma specjalność psychoterapeuty, prowadzeniem badań oraz psychologicznych. Swoje usługi kieruje do osób dorosłych, a także pomaga dzieciom i młodzieży. Wskazania do wizyty u psychologa:
– utrata ważnej osoby
– pogorszone samopoczucie psychiczne
– częste wahania nastrojów
– problemy z agresją
– problemy z nałogami
– trudności w nawiązywaniu kontaktów
– poważne problemy szkolne

Oczywiście, są to tylko wybrane sytuacje, ponieważ wizyta u takiego specjalisty może być wskazana także w innych przypadkach, gdy samodzielne poradzenie sobie z problemami nie jest możliwe.

Jak wybrać dobrego psychologa?

Do specjalisty jak psycholog Gliwice oraz w innych miastach można udać się prywatnie, a także na NFZ. Obecnie większość pacjentów decyduje się na prywatne konsultacje, ponieważ wtedy czas oczekiwania na wizytę jest znacznie krótszy niż przy korzystaniu z usług na Fundusz. Dodatkowo, można także uzyskać pomoc lepszych specjalistów – posiadających dużo pozytywnych opinii od swoich pacjentów.Aby wybrać odpowiedniego psychologa, warto skorzystać z internetu, gdzie obecnie można zapoznać się z opiniami na temat gabinetów psychologicznych działających w całym kraju. Dzięki temu można wyszukać takiego specjalistę, który będzie mógł zagwarantować pełną pomoc nawet w najpoważniejszych przypadkach – szybką wizytę, zrozumienie, fachową terapię.

Ile kosztuje prywatna wizyta u psychologa?

Wizyty prywatne w gabinecie psychologicznym zależne są głównie od wybranej oferty. Zazwyczaj pacjenci muszą liczyć się z kosztami wynoszącymi od około 100 do 200 złotych, przy czym można znaleźć także gabinety przyjmujące w cenie poniżej 100 złotych.

Prywatna konsultacja z psychologiem wymaga często podjęcia długotrwałego leczenia – psychoterapii. Wówczas koszty są podobne. Jako że w ciągu miesiąca konieczne jest odbycie kilku wizyt w gabinecie, oplata miesięczna może wynosić nawet powyżej 400-500 złotych. Podsumowując, jeżeli potrzebna jest profesjonalna pomoc psychologa, warto już teraz zapoznać się z ofertami dostępnymi w internecie. Można wtedy natychmiast sprawdzić dostępne w okolicy gabinety, a następnie wyselekcjonować taki, w którym można otrzymać fachową pomoc bez czekania w długich kolejkach.